Metropolia sri lankiZamość i okolice

Zamość i okolice

by

turystyka (12)Lubelszczyzna to ciekawy turystycznie, lecz mocno nie doceniany zakątek Polski. Perełką w jej krajobrazie są okolice Zamościa – bogate zarówno w atrakcje historyczne jak i przyrodnicze.

Zwiedzanie rozpocznijmy oczywiście od Zamościa – to piękne miasteczko położone w malowniczej okolicy. Warto wynająć przewodnika, która oprowadzi nas po wszystkich zakamarkach i opowie wiele ciekawych historii. Obowiązkowym punktem zwiedzania są doskonale zachowane pozostałości twierdzy Zamoyskich i ZOO. Zwiedzanie Roztocza nie może obyć się bez wizyty w Zwierzyńcu. To niewielkie miasteczko położone wśród lasów, którego główną atrakcją jest kościółek zbudowany na środku jeziora. Natomiast w upalny dzień można skorzystać z kąpieli w stawach Echo, które znajdują się kilka kilometrów od centrum. Pomimo niepozornej wielkości turystyka Zwierzyńca stoi na wysokim poziomie – pełno jest lokali gastronomicznych, moteli i pensjonatów.

Warto odwiedzić Zamojszczyznę – to jeden z najpiękniejszych regionów południowo-wschodniej Polski. Czyste powietrze i niemal nienaruszona ludzką ręką przyroda zachęca do dłuższych wypoczynków.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top