Trójmiasto

by

turystyka (20)Dla Trójmiasta, jako zespołu ośrodków położonych nad morzem, turystyka była, jest i będzie niezmiernie ważna. Tradycyjnie z tą gałęzią gospodarki kojarzony jest przede wszystkim Sopot, stanowiący jeden z najbardziej w naszym kraju znanych kurortów wypoczynkowych. To miasto dzięki plaży, molu, oraz bogatemu życiu nocnemu przyciąga całe rzesze ludzi. Preferują je głównie zamożni, bo ceny są w nim bardzo wysokie, przynajmniej jak na polskie warunki.
W Gdańsku najbardziej obleganym przez turystów miejscem jest starówka. Na ul. Długiej, Mariackiej czy w okolicach Neptuna zawsze są tłumy. Słychać najróżniejsze języki – oprócz polskiego najczęściej niemiecki. Mnóstwo przyjezdnych spaceruje też nad Motławą i odwiedza tutejsze muzea – Muzeum Morskie na Ołowiance czy jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Gdańska – Żuraw.
Najmniej z turystyką kojarzy się Gdynię, jednak również ona staje się stopniowo coraz bardziej atrakcyjna dla przyjezdnych. Przede wszystkim ze względu na coraz bogatszą ofertę kulturalną.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top