PozostałeSzafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?

Szafa na wymiar i drzwi przesuwne, czyli jak urządzić garderobę?

by

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być ogromnym pomieszczeniem, żeby przechowywać tam wszelkie ubrania i zachować w nich porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona jednakowo dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pokoju. Możemy garderobę wówczas oddzielić drzwiami przesuwnymi od pokoju i nadal będzie ona dobrze pełnić swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się czyjaś garderoba, uzależnione jest przede wszystkim od tego, co będziemy tam trzymać. To, czy w naszej garderobie znajdzie się więcej regałó, szuflad lub może drążków na wieszaki zależne jest od rodzaju posiadanych rzeczy. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć także to, czy zależy nam na dodatkowym miejscu na różne urządzenia, takie jak żelazko lub deska do prasowania.

Jeśli posiadamy niedużo przestrzeni na garderobę, bardzo dobrą decyzją będzie nabycie szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć przestrzeń zarówno na swoje rzeczy i inne dodatki. Dobrze jest rozważyć kupno mebli na wymiar firmy Komandor, która znana jest z wytwarzania niezwykle ładownych szaf ubraniowych. Warto przemyśleć też zakup szafy narożnej, która pozwoli na zwiększenie dostępnego miejsca do magazynowania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Następnym sposobem, który pozwoli na zwiększenie powierzchni użytkowej w Twojej garderobie będzie wstawienie drzwi przesuwnych. Będzie to osobny pokój. Takie drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do otworzenia normalnych drzwi. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo gotowych modeli, ale można także zdecydować się na drzwi przesuwne na wymiar, które produkowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Nie można zapominać, że właściwe meble w garderobie to nie wszystko. Musimy zadbać też o oświetlenie. Niezwykle ważne jest, aby światło docierało do wszystkich zakątków pokoju. W przypadku dużych pomieszczeń trzeba skupić się też na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie być właściwe do zapewnienia właściwej ilości oświetlenia. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem będą LED-y, szczególnie, że przyjmują one najróżniejsze formy i bez problemu można je zamontować tam, gdzie się tylko chce.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie można zapominać jest lustro. Nie jedynie umożliwi ono nieograniczone przeglądanie się w trakcie wyboru właściwego ubioru, ale również zwiększy ono optycznie pokój. Gdy Twoja garderoba jest mała, warto wybrać lustro wiszące. W takim przypadku dobrze jest zdecydować się na kupno szafy z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top