Trampingowe biura podróżySuwalszczyzna – niesamowity rejon Polski

Suwalszczyzna – niesamowity rejon Polski

by

rp_wczasy3.jpgNa północno-wschodnim krańcu naszego kraju leży obfity w jeziora obszar zwany Suwalszczyzną. Skądinąd warto tu niejako przy okazji wspomnieć o Pojezierzu Suwalskim, które charakteryzuje się ogromnym pięknem i specyficznym klimatem, który da się od razu wyczuć, będąc w tamtych stronach – już niekoniecznie nawet turystycznie, ale będąc choćby i przy okazji.

Obszar ten jest doprawdy niesamowity. Cechuje się dużym zróżnicowaniem terenowym. Ogromne pagórki i liczne wzniesienia, a gdzieniegdzie gruzowiska – robią spore wrażenie. Znajdzie się też i wyciąg narciarski.

Warte odwiedzenia są z pewnością miejsca takie jak: Góra Cisowa, Góra Jasionowa, najgłębsze w Polsce jezioro Hańcza, miejscowość i jezioro Wigry (i klimatyczny klasztor na pobliskim – w stosunku do nadjeziornego pola namiotowego – wzgórzu), same miasto powiatowe Suwałki (nie tylko z uwzględnieniem centrum).

Dodatkowo, miastem, do którego warto zajrzeć, będąc już na Suwalszczyźnie, są niewątpliwie Sejny, gdzie odnajdziemy między innymi frapujący park i zabytkowy kościół. Turystyka tu to prawdziwa przyjemność.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top