PalavanNad morze czy w góry?

Nad morze czy w góry?

by

turystyka (14)Wybierając miejsce na rodzinny urlop często stajemy w martwym punkcie już na początku – gdzie właściwie pojechać? Kusi zarówno słoneczna plaża jak i zieleń górskich lasów. Czym kierować się przy wyborze?

Istotna jest przede wszystkich data wyjazdu. Amatorzy morskich kąpieli powinni planować urlop w lipcu i sierpni, ponieważ wtedy temperatura wody i powietrza sprzyja takiej formie wypoczynku. W najgorętszych miesiącach natomiast uważajmy podczas pieszych wycieczek – zwłaszcza jeśli w naszym towarzystwie znajdują się osoby starsze lub dzieci. Nie trudno o udar słoneczny lub omdlenie spowodowanie odwodnieniem organizmu. Turystyka rodzinna to przede wszystkim dodatkowe atrakcje. Plażowanie lub chodzenie po górach w pewnym momencie znudzi się każdemu dziecku. Szukajmy więc miejsc, które będą urozmaiceniem – parki rozrywki, muzea i skanseny.

Wyboru trzeba dokonać rozsądnie i w porozumieniu z wszystkimi zainteresowanymi. Unikniemy w ten sposób 2 tygodni wysłuchując żali niezadowolonego członka rodziny.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top