JELENIA GÓRA

by

turystyka (18)Początki Jeleniej Góry jak chce polska tradycja przypisuje się Bolesławowi Krzywoustemu,?ale początek dzisiejszej Jeleniej Góry miał miejsce gdzieś w połowie trzynastego wieku.
Miasto położone jest malowniczo w Kotlinie Jeleniogórskiej a naokoło widać urocze krajobrazy gór?w samym mieście jest, co zwiedzać: klasycystyczny ratusz, mury obronne, kościoły? prześliczna urokliwa starówka z arkadami, na której roi się od restauracji i kawiarni?z Jeleniej Góry można sobie robić wycieczki, co do ciekawszych miejsc w okolicy?do Karpacza, do Szklarskiej Poręby?do miejscowości gdzie są ciekawe kompleksy pałacowe (Łomnica, Bukowiec, Siedlęcin, Mysłakowice)
W Cieplicach jeleniogórskich są pawilony zdrojowe i Długi Dom,który powstał w 1537 roku jako pierwsza budowla świecka na tym terenie ?w uzdrowisku wybudowano także teatr zdrojowy i galerię(1798-1800 r.). obecnie scena ta należy do Zdrojowego Teatru Animacji?
Niedaleko jest też średniowieczny zamek Chojnik wzniesiony na górze o tej samej nazwie. Jest tu funkcjonujące do dziś schronisko turystyczne.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top