Gdynia

by

turystyka (13)Gdynia nie jest raczej miastem, do którego ludzie zjeżdżają się w celach turystycznych. Miasto jest bardzo młode, nie ma jeszcze nawet 100 lat, nie ma więc tam zbyt wielu imponujących zabytków, jednak dzięki polityce gdyńskich władz i kreatywności mieszkańców już wkrótce turystyczna atrakcyjność miejscowości może znacząco wzrosnąć.
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat powstały w Gdyni dwa niezmiernie interesujące muzea: Muzeum Motoryzacji oraz Muzeum Emigracji. Wcześniej na terenie miasta działały Muzeum Marynarki Wojennej i Muzeum Miasta Gdyni, jednak jeśli mam być szczery – ekspozycje które się w nich znajdują raczej nie powalają.
Turystyka w Gdyni stale się rozwija. Co więcej miasto kusi coraz bogatszą ofertą kulturalną. Organizuje festiwale muzyczne europejskiego formatu, oraz arcyciekawe wydarzenia w rodzaju pokazów lotniczych, na które zjeżdżają się gapie z całej polski.
Na bulwarze coraz częściej słychać języki obce. Zagranicznych turystów przyciąga również unikalna modernistyczna architektura.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top