Plecak i walizkaCzy warto wybrać kierunek turystyka i rekreacja?

Czy warto wybrać kierunek turystyka i rekreacja?

by

turystyka (19)Po skończonej szkole, jeśli chcemy wybrać się na studia, warto udać się na kierunek zgodny z naszymi zainteresowaniami. Powinien on zapewnić nam dobrą pracę i bezpieczną przyszłość. W zależności od naszych cech charakteru, wiedzy oraz zdolności, uczelnie wyższe oferują spory wybór.
Jeśli mamy zamiłowanie do podróżowania,predyspozycje do nauki języków obcych, jesteśmy kreatywni i lubimy poznawać nowych ludzi warto wybrać się na kierunek turystyka i rekreacja. Mamy do wyboru naukę w trybie zaocznym bądź stacjonarnym. Studia te przygotują nas do pracy m.in. w branży turystycznej i hotelarskiej w kraju, jak i zagranicą. W trakcie nauki czekają nas praktyki zawodowe w Polsce jaki i po za jej granicami. Dzięki nim udoskonalimy język oraz zdobędziemy cenne doświadczenie. Z dyplomem w ręku po zatrudnienie możemy się udać do biura podróży. Będziemy tworzyć oferty dla klientów, współpracować z centrum rezerwacji a także podróżować, sprawdzając warunki w które wysyłamy naszą potencjalną klientele. Oprócz tego, praca czeka na nas również w hotelach np. na stanowisku menadżera lub możemy zostać pilotem wycieczek czy też rezydentem w wybranym przez nas kraju.
Studia jak i praca na pewno są bardzo ciekawe i rozwijające. Jeśli ktoś chce połączyć hobby jakim jest podróżowanie z zarobkiem, to ten rodzaj pracy jest jak najbardziej dla niego.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top