Trampingowe biura podróżyCzy warto być na diecie na wakacjach?

Czy warto być na diecie na wakacjach?

by

urlop (8)Osoby, które zgubiły już swoje zbędne kilogramy, często martwią się tym, że mogą spotkać się z efektem jojo. To właśnie dlatego mają spore obawy przed wyjazdem na wakacje. Czy jednak rzeczywiście należy trzymać się diety nawet podczas swoich wczasów?

Wbrew pozorom tak, warto. Niestety, ale podczas tygodniowych lub co gorsza dwutygodniowych wakacji można przytyć nawet kilka kilogramów. Stanie się tak, jeśli turysta będzie do woli korzystać z wspaniałych potraw, jakie zaproponują mu lokale gastronomiczne i restauracje. Na szczęście można tego uniknąć, jeśli wybierze się dla siebie odpowiedni ośrodek wypoczynkowy. Niektóre pensjonaty oferują swoim gościom zarówno nocleg, jak i wszystkie posiłki. Zwykle są one w miarę zdrowe, a na pewno dużo lepsze od fast-foodów z pobliskich knajp. Warto więc zdecydować się na usługi takich pensjonatów.

Turystyka nie powinna być więc odpoczynkiem od diety. Przez takie wybryki można łatwo się pogubić i z powrotem nabrać kilogramów. Lepiej więc dbać o swoją wagę w każdej sytuacji.

Ciekawe wpisy o turystyce oraz podróżach:

Back to Top